INFO reisijatele

Tõlge vene keelest

1. NÕUDED PAKITAVA PAGASI KOHTA:

1 (ÜHEKS) PAGASIÜHIKUKS TUNNUSTATAKSE:

Ühte eraldi määratletud eset (kott, kohver, pakk, karp ja muu samalaadne taara, mille kaaned, põhjad ja seinad on oma vahel tihedalt sobitatud ning on olemas käepidemed pagasi kandmiseks).

SUUREMÕÕDULISEKS PAGASIKS TUNNUSTATAKSE:

pagasi, mille ühe koha kolme välismõõtmete summa ületab 203 cm.

TAVAMÕÕDULISEKS PAGASIKS TUNNUSTATAKSE:

suusavarustust, hokivarustust, jalgrattaid, lapsevankreid ja ratastoole, kalapüügivarustust, golfikotte jne.

KAHEKORDSEKS PAKKIMISEKS LOETAKSE:

kahe pagasiühiku ühtekokku pakkimine sõltumata iga pagasiühiku mõõtmetest, v.a suuremõõduline ja tavamõõduline pagas. 

KUIDAS TOIMUB PAGASI KILETAMINE?

 

   

Pagasi kiletamine toimub vahetult enne reisijate registreerimist ja ei võta rohkem kui üks minut aega.

 stendil edastate oma kohvri ühele meie teenindajale, mille järel asetab ta selle pakkemasinasse. Vahepeal võite teenuse eest maksta ning pagasi kättesaamisel suunduda reisijate registreerimisletti.

 

 

 

PAGASI KILETAMISE TEHNOLOOGIA:

Pagasi stretch kilesse pakkimine

Pagasi stretch kilesse pakkimise tehnoloogiat teostatakse rotatsioonmässimise meetmel reguleeritava ümberkerimise pingutuse, tõste ja kiirusega erimasinal. Reguleeritav pingutus võimaldab pakkimisel valida lasti tihendusastet – võib saavutada nii olulist lasti tihendust kui ka hapra pakendi delikaatset ümberkerimist sisalduva lasti säilivuse tagamiseks mis tahes maismaa-, mere- või õhutranspordiga transportimisel nagu ka laoruumide tingimustes hoiustamisel.

Milleks on vaja pagasit kiletada?

Pagasit on vaja kiletada Teie pagasi sisu turvalisuse tagamiseks ning koti või kohvri purunemise ärahoidmiseks.

   

Tollikontroll

Tavaliselt teostatakse pagasi kontrolli järk-järgult mitme masina abil, seega puudub selle avamise vajadus ning kile jääb kahjustamata. Üksnes erijuhtudel võib toll avaldada soovi kontrollida Teie pagasit füüsiliselt. Sellisel vajadusel kutsutakse Teid välja, et Te isiklikult avaksite oma pagasi, kuna kontrolli võib teostada ainult Teie juuresolekul.

Mida teha siis, kui Teie pagasit avati?

Kui saabumisel märkate, et Teie pagas on lahti võetud, ärge kiirustage seda konveierilt ära võtma. Sellisel juhul soovitame Teil kõigepealt pöörduda tolliametnike poole esitades neile kvituungit selle kohta, et olite oma pagasit kinni pitseeritud. Lahtivõetud pagas on ärev märk, kuid niikaua, kuni Teie pagas jääb konveierile, ei kanna Te vastutust sissemurdmise tagajärgede eest.

Mida teha siis, kui Teie kaotasite oma pagasi?

Teil tuleb pöörduda lennujaama administratsiooni poole.

Reis USA-sse või USA kaudu

Kui Te reisite transiidiga USA kaudu või see riik on Teie lõppsihtkohaks, tuleb arvestada seda, et Teie pagasit pakituna hoidvat kilet tõenäoliselt eemaldatakse. Vastavalt rangetele reeglitele kontrollib TSA (Transpordijulgeoleku amet) füüsiliselt kogu nende riiki saabuvat pagasit kilet eemaldades. Samal põhjusel ei saa Te oma kohvrit lukustada, kui ei kasuta TSA poolt heakskiidetud lukku. Kuid siiski soovitaksime Teil pagasit kiletada, kuna sellisel juhul on see kaitstud kogu reisi vältel (enne USA-sse saabumist).

Samuti saate kasutada kohvrikatet ning sulgeda seda TSA lukuga. Sellisel juhul saab TSA Teie pagasit avada ja sulgeda see pärast kontrolli.

letist saate leida vajalikud lukud ja katted kohvritele.


Up